Ads 468x60px

piątek, 27 listopada 2015

Herbata konopna dla świeżo upieczonych mam

Każda świeżo upieczona mama, która pragnie karmić swoje dziecko piersią, powinna w szczególny sposób zadbać o własną dietę. Chodzi tutaj o spożywanie takich potraw i picie takich naparów, które zwiększają laktację i sprawiają, że mleko będzie odżywcze dla malucha. Warto wiedzieć, że jednym ze skutecznych sposobów na zwiększenie laktacji oraz poprawę jakości mleka matki jest picie herbatki z konopi siewnej.


Co powoduje zwiększenie laktacji?
Na zwiększenie laktacji wpływ może mieć wiele czynników, do których zalicza się również picie naparów z leczniczych roślin. Przypuszczalnie stosowane przez matki zioła mogą zmieniać zapach i smak pokarmu na bardziej atrakcyjne dla dziecka, więc chętniej ssie ono piersi, co zasadniczo wpływa na wzrost laktacji. W czasie karmienia piersią należy wykazać szczególną ostrożność, wybierając tylko te rośliny, które mogą okazać się pomocne. Przykładem naparu korzystnego zarówno dla zdrowia matek, jak i ich maluszków, jest ekologiczna herbatka z konopi siewnej.

Właściwości herbaty konopnej
Aby przez cały rok cieszyć się dobrym zdrowiem, należy starannie dobierać napoje, które spożywamy. Dobrym sposobem na wzmocnienie naszej odporności i zdrowe nawodnienie organizmu jest picie herbatek ziołowych. Do jednych z najlepszych i najzdrowszych spośród nich należy herbata z konopi siewnych. Konopie należą do roślin łatwych w uprawie, więc mogą dojrzewać w sposób naturalny i w ten sposób są wolne od wszelkich sztucznych nawozów. Konopie wykorzystywane do produkcji herbaty są produkowane wyłącznie z zarejestrowanych odmian konopi przemysłowych, które pozbawione są wszelkich substancji psychoaktywnych. Okazuje się, że herbatka z konopi wykazuje działanie szczególnie korzystne dla świeżo upieczonych matek, jako że wpływa na zwiększenie laktacji. Co więcej ten rodzaj naparu z konopi zwiększa ilość kwasu gamma-linolenowego (GLA) w mleku matki, co korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Napary z konopi pozytywnie wpływają na nasz układ nerwowy, a że działają uspokajająco i relaksująco, na pewno poprawią samopoczucie kobiet, które dopiero poznają blaski i cienie macierzyństwa.

Jeśli szukacie zdrowego sposobu na walkę z bezsennością, migreną, czy kłopotami z trawieniem, również powinniście wypróbować herbaty z konopi. Korzystne efekty działania napoju z tej rośliny odnotowano także w regulacji poziomu cukru we krwi, obniżaniu ciśnienia tętniczego oraz poziomu cholesterolu we krwi. Herbata wyprodukowana z konopi siewnej to produkt bogaty w witaminy, związki mineralne oraz źródło cennego i łatwo przyswajalnego białka, które może być doskonałym uzupełnieniem diety wegańskiej i wegetariańskiej również dla świeżo upieczonych mam.

Źródło: MedKonopia.pl
 
 
Blogger Templates