Ads 468x60px

środa, 30 grudnia 2015

Krople łagodzące trądzik nie tylko dla młodzieży

Krople łagodzące trądzik nie tylko dla młodzieży


Jeszcze do niedawna wydawało się, że trądzik dotyka tylko nastolatków. Współcześnie wiadomo jednak, iż cierpią na niego również osoby w wieku 30-40 lat, które np. odżywiają się nieregularnie i pracują w stresujących warunkach. Poza okresem dojrzewania trądzik jest zmianą chorobową, którą należy leczyć, konsultując się z dermatologiem. Jeśli szukacie naturalnego produktu, który pomoże w walce z tą uciążliwą dolegliwością skóry, wypróbujcie krople zawierające olej z konopi siewnej.

Olej z konopi korzystny dla skóry
Zdaniem naukowców skład chemiczny oleju z konopi jest bardo podobny do naturalnego tłuszczu ochronnego, jaki wydziela ludzka skóra. Z tego powodu znajduje on coraz szersze zastosowane w preparatach kosmetycznych jako środek poprawiający gospodarowanie lipidami, szczególnie skóry łojotokowej i trądzikowej. Dzięki temu łój staje się rzadszy i przestaje blokować ujścia gruczołów łojowych, co z kolei zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych. Skóra łatwo absorbuje kosmetyki z olejem konopnym, które charakteryzują się dobrą rozsmarowalnością oraz brakiem nadmiernej tłustości po aplikacji. Co więcej ze względu na wysoką zawartość kwasu linolowego, kosmetyki z olejem konopnym wpływają na zwiększoną przepuszczalność naskórka i umożliwiają tym samym głęboką penetrację tkanek, co czyni je doskonałym nośnikiem substancji naprawczych i odmładzających skórę.

Łagodzące krople z olejem konopnym
Aby osiągnąć pozytywne rezultaty leczenia trądziku również u dorosłych pacjentów, warto wypróbować delikatnych kropli opartych w 83% na bazie naturalnych składników. Do ich produkcji wykorzystuje się wyżej wymieniony olej konopny z przeważającą ilością olejku herbacianego. To sprawia, że krople działają antyseptycznie i przeciwzapalnie, a zawarty w nich olej konopny wysusza zmiany trądzikowe. Ten preparat kosmetyczny z powodzeniem możemy korzystać jako środek pomocniczy w leczeniu punktowym większych pryszczy i zaskórników. Poza olejem konopnym i olejkiem herbacianym krople zawierają aromatyczne wyciągi z rozmarynu, lawendy wąskolistnej oraz lawendy lekarskiej. Stosowanie tych łagodzących kropelek jest dziecinnie proste. Na zwilżony wacik wystarczy nanieść 1 kroplę preparatu i posmarować nim wyprysk. Już po dwóch, lub trzech dniach stan zapalny w tym miejscu powinien trwale zniknąć. Krople z olejem konopnym idealnie nadają się również do pielęgnacji cery mieszanej i tłustej, która wykazuje tendencję do zmian trądzikowych.
 
 
Blogger Templates