Ads 468x60px

poniedziałek, 28 grudnia 2015

Poznaj moc naturalnych kosmetyków

Lecznicze właściwości konopi siewnych znane są już od ponad 5 tysięcy lat, ale dopiero XXI wiek przynosi przełom w badaniach nad tymi wyjątkowymi roślinami. Dowiedziono klinicznie, że konopia siewna stosowana na skórę wykazuje właściwości biochemiczne i terapeutyczne. Szczególnie wartościowy jest olej z nasion konopi, jako że spowalnia proces starzenia skóry oraz sprzyja rozwojowi nowych komórek.

Zdrowa alternatywa w postaci kosmetyków konopnych
Czy wiesz, co jest głównym składnikiem większości dostępnych na rynku kosmetyków do pielęgnacji skóry? To mineralny olej ropopochodny powstający jako produkt uboczny przy wytwarzaniu paliw. Niestety znajdziemy go nawet w kremach do pielęgnacji twarzy, czy oliwkach przeznaczonych dla małych dzieci. Kupując kosmetyki dla siebie i swoich bliskich, uważnie czytaj etykiety i wybieraj te powstałe na bazie naturalnych składników roślinnych. Warto mieć świadomość, że zdrową alternatywą dla kosmetyków z ropopochodnym olejem mineralnym są te produkowane na bazie oleju z konopi, czyli tzw. "kosmetyki konopne". Olej z konopi posiada właściwości nawilżające, działa terapeutycznie, przeciwzapalnie, regeneru jąco i przeciwświądowo, a przy tym wykazuje naturalne działanie antybakteryjne.

Produkty kosmetyczne na bazie oleju z konopi
Niezwykłe właściwości konopi siewnych coraz częściej wykorzystuje się w przemyśle farmaceutycznym i branży kosmetycznej. W sprzedaży znajdziemy dziś coraz więcej naturalnych produktów kosmetycznych wyprodukowanych na bazie oleju konopnego. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa i sucha, dokonaj zakupu specjalnych mydeł, szamponów, odżywek do włosów i kremów z konopią. Trądzik, rany po oparzeniach, atopowe zapalenie skóry, czy łuszczycę można skutecznie leczyć stosując regularnie specjalne balsamy i maści z olejem konopnym. Skuteczność działania wyżej wymienionych preparatów z olejem konopnym jest potwierdzona badaniami dermatologicznymi. Warto wiedzieć, że produkty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów na bazie konopi mają uniwersalne zastosowanie i nadają się praktycznie do każdego rodzaju cery. Dla cery suchej stosujmy je ze względu na właściwości nawilżające. Cerę dojrzałą odnowią zawarte w tych kosmetykach antyoksydanty. Z kolei na skórę wrażliwą i skłonną do alergii kosmetyki z konopi będą działać przeciwzapalnie i regenerująco. Produkty z linii kosmetyków na bazie konopi siewnej charakteryzuje wyjątkowo łagodna formuła, która działa na skórę niczym kojący balsam. Dzięki lekkiej konsystencji oleju lnianego te kosmetyki łatwo wnikają w skórę, pozostawiając ją przy tym jedwabiście gładką i miękką w dotyku. Poznaj innowacyjne i naturalne kosmetyki na bazie konopi! Już po pierwszych aplikacjach będziesz pod wrażeniem tych super produktów do kompleksowej pielęgnacji ciała.
 
 
Blogger Templates