Ads 468x60px

wtorek, 8 grudnia 2015

Zalety kosmetyków z olejem konopnym

Kosmetyki z olejem konopnym to produkty wykorzystujące niezwykłe właściwości rośliny zwanej Cannabis sativa, czyli konopi siewnej. Pozyskiwany z niej olej konopny wykazuje naturalne właściwości antybakteryjne, a stosowany bezpośrednio na skórę działa terapeutycznie, przeciwzapalnie i regenerująco. W dawnej medycynie ludowej olej konopny stosowano jako środek łagodzący zmiany skórne. Dziś kosmetyki z tej rośliny cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów, zaś sama uprawa konopi siewnej jest wspierana w Polsce przez środki pochodzące z Unii Europejskiej.

Kilka słów o zastosowaniach konopi siewnych
Dawniej konopie siewne wykorzystywano do produkcji papieru, lin, płótna malarskiego, żagli oraz środków leczniczych. Współcześnie zalety tej rośliny na nowo odkrywamy w produktach spożywczych i kosmetykach, które powstają na bazie nierafinowanego, tłoczonego na zimno oleju z konopi. Ma on charakterystyczny korzenno-orzechowy zapach i zielony kolor, będący wynikiem wysokiej zawartości chlorofilu.  

Dlaczego warto stosować kosmetyki z olejem konopnym?
Kosmetyki wyprodukowane z użyciem oleju konopnego zawierają wiele substancji biologicznie czynnych, które wykazują dodatkowo właściwości regenerujące, przeciwzapalne, antyoksydacyjne, antyseptyczne oraz fotoprotekcyjne. Olej konopny wpływa korzystnie na strukturę i wygląd naszej skóry. Ze względu na szybkość wchłaniania oraz brak pozostawienia na powierzchni skóry tłustego filmu, powszechnie nazywa się go jednym z najlepszych ,,olejów suchych”. Warto wiedzieć, że kosmetyki z olejem konopnym utrzymują skórę w dobrej kondycji, a dzięki obecności nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Kosmetyki z olejem konopnym są szczególnie polecane osobom borykającym się z przewlekłymi chorobami skóry (zwłaszcza alergikom ze świądem). Udowodniono, że obecny w kosmetykach olej konopny nawilżając skórę jednocześnie zatrzymuje wilgoć, co sprawia, że kosmetyki są  polecane szczególnie do skóry suchej, zniszczonej, również u osób starszych. Są  też bardzo pomocne w pielęgnacji cery tłustej z tendencją do zmian trądzikowych.Kosmetyki z olejem konopnym są tak delikatne, że można stosować je nawet do pielęgnacji cieniutkiej i wrażliwej skóry u niemowląt.

Warto wiedzieć, że olej z konopi siewnej to również doskonały olej kosmetyczny, który możemy aplikować bezpośrednio na skórę. Szampony, kremy, czy balsamy na bazie oleju konopnego są doskonałymi preparatami do pielęgnacji skóry atopowej. Stanowiący ich bazę olej jest surowcem hipoalergicznym, wolnym od halucynogenów. Wybór kosmetyków z olejem konopnym to dobra w inwestycja w nasze zdrowie i znakomity, naturalny środek wykorzystywany w leczeniu i profilaktyce wielu chorób. Warto zainteresować się liniami nowoczesnych i naturalnych kosmetyków, do produkcji których wykorzystano ów cenny skarb, jakim jest na nowo odkryty olej z konopi siewnych.

Źródło: MedKonopia.pl
 
 
Blogger Templates